ارز مسافرتی

5/5 - (1 امتیاز)

آخرین خبرها در خصوص ارز مسافرتی

 

خودپرداز ارز مسافرتی

با توقف خرید ارز در بازار و از صرافی‌ها، مدیر پروژه سامانه مرکز مبادله ارز و طلای ایران از نصب دستگاههای خودپرداز ارزی در فرودگاه بین المللی امام خبر داد. 

این مسئول اعلام کردند: باجه‌ها و خودپردازهایی در فرودگاه امام خمینی مستقر شده اند و برای اولین بار در کشور این خودپردازها به جای اسکناس ریال، ارز مورد نیاز مسافران را پرداخت می‌کنند. این خودپردازها نصب شده و از تاریخ سوم اسفند 1401 آماده استفاده است. مسافران می‌توانند ارز مورد نیاز مسافرتی خود را از پشت گیت خروجی دریافت کنند.

اما با اعلام تعدادی از مسافران فرودگاه امام وضعیت دیگری حکایت دارد؛ به گفته یکی از مسافران دریافت ارز از خودپردازها از صبح روز پنج شنبه 4 اسفند امکان پذیر نیست و متولی دستگاه خودپرداز در فرودگاه پاسخ مسافران را اینگونه می‌دهد:« مصوبه هنوز به ما ابلاغ نشده ‌است.

لازم است مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه و استفاده از این دستگاهها از بانک ملی استعلام بگیرند. (درصورت دریافت خبر جدید این خبر تکمیل می شود)

مقدار ارز مسافرتی

رئیس بانک ملی شعبه فرودگاه امام: “طبق اعلام بانک مرکزی به مسافرانی که قصد سفر به کشورهای همسایه را دارند ۵۰۰ یورو و به مسافران مقاصد دیگر کشورها هزار یورو پرداخت می شود.”

محدودیت اختصاص ارز مسافرتی

همچنین به افراد کمتر از ۱۲ سال و دارندگان گذرنامه های سیاسی خدمت ارز جهت مسافرت پرداخت نمی شود.

محل خودپردازها

محل خودپرداز ارز مسافرتی بعد از گذرنامه در طبقه پایین کنار شعبه بانک ملی می باشد. لازم به ذکر است هنوز از روش اختصاص ارز در جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام CIP هیچ خبر جدیدی اعلام نشده است. مسافران کماکان در سالن cip نمی توانند از این خدمت استفاده کنند. 

خودپرداز ارز مسافرتی
اختصاص خودپرداز ارز مسافرتی در فرودگاه امام خمینی
5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه